Marka Tikkurila wielokrotnie zapraszała swoich Klientów do przysłowiowego zakasania rękawów i własnoręcznego używania produktów w ramach projektów DIY. Fundacja mocno przyklaskuje takiemu podejściu – też sami robimy ule czy hotele dla owadów, korzystając przy tym ze stolarni zasilanej energią odnawialną. Stąd też, gdy pojawił się pomysł przygotowania e-booka, obie strony chętnie go podchwyciły i tak powstała pozycja Na tarasie z Tikkurila. Stwórz miejsce przyjazne zapylaczom.
W sposób przystępny, łatwy i możliwy do zastosowania w zasadzie przez każdego, opowiadamy, jak można aranżować przestrzeń na tarasie i wokół niego. Cel jest jasny – na tarasie ludzie mają miło odpoczywać, otoczeni zapachami i kolorami kwiatów. Tak dobranych, by zapylacze miały na nich prawdziwą ucztę. Oczywiście nie mogło też zabraknąć informacji, dlaczego taką dużą uwagę przykładamy właśnie do owadów zapylających. Tak więc w e-booku:
- opowiedzieliśmy czytelnikom o znaczeniu pszczoły miodnej i dzikich owadów zapylających dla gospodarki i bioróżnorodności,
- przedstawiliśmy najbardziej znane polskie zapylacze,
- przygotowaliśmy ściągawkę z listą i wymaganiami roślin tarasowych, dostarczających nektaru i pyłku zapylaczom od wiosny do jesieni,
- opracowaliśmy aranżacje tarasu, podpowiadając, jakich produktów marki można do tego użyć,
- zaprosiliśmy do wspólnej pracy przy budowie domków dla owadów według naszych instrukcji.
Cały czas mieliśmy w głowie szacunek dla środowiska, jaki pokazuje marka. Nie mogło więc zabraknąć przepisów na naturalne środki ochrony roślin i nawozy, podpowiedzi o recyclingu oraz reusingu, a także garści podpowiedzi, jak prowadzić ogród ekologiczny.
Głęboko wierzymy, że stosując się do porad, jakie przygotowaliśmy z marką Tikkurila, naprawdę możecie bez większego trudu stworzyć na tarasie tytułowe miejsce przyjazne zapylaczom i ludziom.
E-book jest oczywiście w pełni darmowy, a otrzymać można go na stronie: Tikkurila wspiera Fundację Pszczoła musi Być | Tikkurila.