Strona główna » Wspiera » Amolowe
Orifarm wśród ziół i pszczół
Orifarm to producent najbardziej rozpoznawalnego na naszym rynku leku ziołowego Amol oraz ziołowych pastylek do ssania AMOLowe, które są suplementem diety. Czyż można się więc dziwić, że firma postanowiła weprzeć fundację ekologiczną?
Oba te produkty bazują na tym, co w Fundacji cenimy najbardziej – na darach, jakie otrzymujemy od Ziemi. Skojarzenie z Amolem, a i AMOLowe również, jest przecież jednoznaczne — zioła, naturalność, przyroda. Jednak tam, gdzie mówi się o przyrodzie, tam też pojawia się widmo zmian, jakie wprowadził do niej człowiek. Wymieranie kolejnych gatunków roślin, zwierząt, w tym — szczególnie widoczne — owadów zapylających, są faktem, tak samo, jak zmiany klimatyczne i pogarszające się warunki środowiskowe. A przecież zarówno w Orifarm, jak i w Fundacji, bez piękna i bogactwa przyrody nie wyobrażamy sobie życia. Chcemy kwitnących łąk, pełnych owoców sadów, pachnącego miodu prosto z ula, oszałamiających zapachem dobroczynnych ziół i buszujących wśród nich owadów…
Zgadzamy się co do tego, że aby te marzenia choć w części się ziściły, konieczna jest zmiana zachowań społecznych. Do tego może dojść tylko w wyniku szeroko prowadzonych działań edukacyjnych, skierowanych do dzieci, dorosłych, firm, instytucji, rządów. Właśnie w edukacji, jak też i w realnych działaniach pomocowych, Orifarm wspierać będzie Fundację.
Symbolem naszej – i pszczelej – wdzięczności za tę pomoc jest Pasieka Orifarm, posadowiona na Warmii. Zdobią ją, bo jakże inaczej, wizerunki ziół, które znajdziecie w pastylkach AMOLowe. Zioła, miód, pszczoły… Czy może być lepsze połączenie?
Marka Orifarm
Grupa Orifarm to założona w Danii międzynarodowa firma, działająca w sektorze opieki zdrowotnej. Dostarcza na rynek produkty farmaceutyczne, w tym leki na receptę, bez recepty i suplementy diety. Jest największym dostawcą farmaceutyków w imporcie równoległym w Unii Europejskiej.
Firma przywiązana jest do zasad odpowiedzialnego biznesu, dbania o środowisko i minimalizowania wpływu na nie, a przestrzegania tych wartości wymaga również od partnerów i dostawców.
Wielokrotnie angażowała się w działalność charytatywną, często skierowaną na ochronę przyrody, pomoc dzieciom i krajom Trzeciego Świata.
Od 2020 roku Orifarm, w wyniku przejęcia od firmy Takeda, jest właścicielem marki Amol. To produkt, który ma tradycję liczącą ponad 100 lat, a w polskich domach dobrze znany jest od kilkudziesięciu. W wielu przypadkach używa go już kolejne pokolenie Polaków. Kontynuacją tradycji są AMOLowe pastylki ziołowe na gardło.
Orifarm Manufacturing Poland Sp. Z O.O.
Ul. Księstwa Łowickiego 12
99-420 Łyszkowice
Amol, produkt złożony, płyn doustny, płyn na skórę. Produkt złożony, płyn doustny, płyn na skórę. Zawiera 67% v/v etanolu. Wskazania do stosowania: Produkt przeznaczony jest do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu. Amol stosowany jest tradycyjnie w następujących wskazaniach: zewnętrznie: w celu poprawy złego samopoczucia np. w przebiegu przeziębienia, w bólach głowy, bólach mięśniowych; w celu zmniejszenia dolegliwości po ukąszeniach owadów; wewnętrznie: w dolegliwościach trawiennych (dyspeptycznych) np. wzdęcia i niestrawność. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Astma oskrzelowa i inne schorzenia dróg oddechowych, którym towarzyszy silna nadwrażliwość dróg oddechowych. Dzieci poniżej 12 lat, ze względu na brak wystarczających danych na temat stosowania produktu Amol w tej grupie wiekowej. Stosowany wewnętrznie: niedrożność dróg żółciowych (np. w przebiegu kamicy żółciowej), zapalenie pęcherzyka żółciowego; przewlekłe choroby wątroby; uzależnienie od alkoholu. Stosowany zewnętrznie: uszkodzona skóra np. przy oparzeniach, wypryskach i ranach otwartych; choroby skóry przebiegające z wysypką; stosowanie na błony śluzowe oraz w okolicach oczu. Podmiot odpowiedzialny: Orifarm Healthcare A/S, Energivej 15, 5260 Odense S, DaniaPL-AMLO-2200003